Dolar
16,72TL
Euro
17,47TL
Sterlin
20,25TL
BTC
31.121,13$
ETH
1.869,07$
Altın
963,19TL
Gümüş
10,70TL

Vahit Kirişçi: Yangın Kontrol Altına Alındı

Marmaris'teki yangın bölgesinde incelemelerde bulunan Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi, yangının büyük ölçüde kontrol altına alındığını söyledi.
Haberler GÜNDEM İHA|11:56 22.06.2022

Muğla'nın Marmaris ilçesinde yaşanan yangına havadan ve karada müdahale ediliyor. Yangını kontrol altına almak için yoğun şekilde çalışan ekipler, karadaki çalışmalarının yanı sıra, 20 helikopter ve 14 uçak ile afetle mücadele halinde.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Marmaris’te yangına bölgesindeki incelemelerde bulundu.

Yangının şu anda korkutucu boyutta olmadığını aktaran Vahit Kirişçi, iyi haberlerini şu ifadelerle aktardı;

Yangın kontrol altında
"Süleyman Soylu bakanımızla dün gece beraber geldik, vatandaşlarımızla sahada birlikte olduk.

"Hava sıcaklığı konusunda olumlu durumdayız"

Bugünkü beklentimiz; Bir miktar rüzgar da var mutlaka olumsuz etkisi olacak ama, rütubet ve hava sıcaklığı konusunda daha olumlu durumdayız.

Temennimiz bugün bu işin neticelenmesi. Yangın büyük ölçüde kontrol altına alındı diyebiliriz, ama bu neticede yangın, bir esintiyle bir yerden başka bir yere sıçraması olabilir.

"Datça'da ve Fethiye'de de yangın çıktı"
Şunu da belirtmekte fayda var, biz bu yangınla mücadele ederken Datça'da bir yangın daha çıktı, sonra Fethiye'de çıktı o da belirli ölçülerde kontrol altına alındı, onun da artık iyi bir noktada olduğunu söyleyebilirim.

Sayın bakanımıza, AFAD'ımıza da teşekkür ediyorum. Millet olarak birliğimizi, beraberliğimizi bu tür sıkıntılarda, sevinçte gösterdiğimiz gibi bir dayanışma örneği olarak sergilememiz gerekiyor. Herkese çok teşekkür ediyorum"