Dolar
16,72TL
Euro
17,47TL
Sterlin
20,24TL
BTC
31.121,13$
ETH
1.869,07$
Altın
965,97TL
Gümüş
10,71TL

Ekonomiyi Eleştiren Vatandaşı Tehdit Etti: “Ben Devletin İçindeyim, Hakkınızda İşlem Başlatırım”

Bir sokak röportajında ekonomiden şikâyet eden ve yaşadığı sıkıntılardan bahseden çiftçi vatandaş, yoldan geçen bir kadın tarafından “Ben Devletin içindeyim, hakkında işlem başlatırım” diyerek tehdit edildi.
Haberler GÜNDEM BİRTON HABER|14:33 16.12.2021

Objektif Medya adlı YouTube kanalında yayınlanan bir sokak röportajında konuşan ve ekonomik zorluklar yaşadığını dile getiren bir vatandaş, yoldan geçen bir kadın tarafından tehdit edildi.

“Çobana verecek paramız yok”
Saman ve yem alamadığından bahseden vatandaş, “Hayat sadece İstanbul’dan ibaret değil, Doğu Anadolu’ya gelsinler çiftçinin halini görsünler sonra genelleme yapsınlar. Saman, yem alamıyoruz. Artık köylerde çalıştıracak çoban bulamıyoruz çünkü çobana verecek paramız yok” diye konuştu.

“Hakkınızda işlem başlatacağım”
Yaşadığı ekonomik zorlukları sokak röportajında dile getiren vatandaşın konuşması esnasında araya giren bir kadın ise iktidarın politikalarını savunup vatandaşları tehdit etti. Yaşanan olayda etrafa tehditler savurup, ekonominin iyi olduğunu söyleyen kadın, "Bende doğuluyum, Erzurumluyum. Öyle bir şey yok. Devlet herkese yardımcı oluyor. Ben devletin içindeyim, mesleğimi söylemek istemiyorum. Röportajdan sonra bilgilerinizi alacağım, dedikleriniz çıkmazsa hakkınızda işlem başlatacağım" şeklinde tehdit etti.

Etrafta bulunan vatandaşların araya girmesiyle sinirlenen kadının "Size ne? Avukatı mısınız?" diyerek terslediği görüldü.